סוגי עגילים

אצלנו בעדיתא תוכלי למצוא את העגיל המתאים בשבילך, כזה שישב על  האוזן שלך בצורה מושלמת!

עגילים צמודים - עגיל המורכב ממוט, שבקצה אחד שלו יש קישוט יפה שאותו רואים, ובקצה
– מה שלא נותן לעגיל ליפול מהאוזן, והוא עשוי בדרך כלל מסיליקון או מהמתכת ממנה עשוי העגיל עצמו. העגילים הצמודים "מרחפים" על האוזן, לא רואים את אופן הסגירה של העגיל בחלק החיצוני שלו, אלא רק את הקישוט. בדרך כלל מה שמקשט את
העגילים הצמודים: אבני חן, יהלומים, או קישוט מהחומר ממנו עשוי העגיל עצמו.

עגילים תלויים –  מתחלקים לשני סוגים:

נוטפים (דרופ Drop) – עגילים המזכירים בצורת טיפה. מחוברים לאוזן בחוט דק ופתוח, עם אופציה לסגירה על ידי לולאה קטנה הנמצאת בחלק האחורי של העגיל. בדרך כלל לעגילים אלו מחוברת אבן, פנינה או יהלום אחד והם לא עמוסים בקישוטים.

מתנדנדים (דאנגל Dangle) – מחוברים לאוזן כמו עגילים צמודים/נוטפים/מחבקים, והם נתלים מהאוזן ומתנדנדים, יכולים להכיל מספר קישוטים בלתי מוגבל. עגילים נוטפים יכולים להכלל תחת הקטגוריה מתנדנדים, אבל לא להפך.  

חישוק – עגילים הבנויים מעיגול, דומים מאוד לצורת טבעת. בדרך כלל ניתן לפתוח חלק מהחישוק העשוי חוט דק, ולהכניס אותו אל תוך האוזן ולסגור אותו בעדינות על ידי הכנסתו חזרה לתוך החישוק. 

צורה נוספת לעגילי החישוק היא עיגול לא מלא, כשבקצה אחד שלו יש מוט כמו בעגילים הצמודים, הנסגר על ידי סוגר סיליקון או מתכת.

עגילי חוט – עגילים הבנויים משרשרת דקיקה מאוד המושחלת לתוך האוזן, בדרך כלל על ידי מוט הנמצא בקצה האחד שלה. בקצה השני, בדרך כלל יהיה קישוט – אבן/ יהלום/ או סיום יפה לשרשרת. העגיל נתלה על האוזן ומתנדנד.

עגילים "מחבקים" – דומים מאוד לעגילי חישוק, צורתם עגולה, הם מתיישבים על האוזן בצורת חיבוק, כששני חלקי החישוק נוגעים באוזן גם האחורי וגם הקדמי. מנגנון הסגירה נמצא על העגיל עצמו בצורת קליפ.