תכשיטי זהב 14K

תכשיטים מזהב אמיתי 14 קארט

הזהב הוא חומר הנמצא בטבע, הוא לא נקשר למתכות אחרות בצורתו הטבעית. כלל הצורות המוכרות לנו בתעשיית התכשיטים וכלי הנוי הוא זהב שעבר עיבוד וחיבור למתכות נוספות על מנת שאפשר יהיה לעבוד איתו ולשנות את צורתו – תרכובת הזהב נקראת סגסוגת.

הזהב הכי קרוב לצורה הטבעית שלו הוא זהב 24 K או בשמו הנוסף זהב 999, סגסוגת המכילה ברובה זהב טהור, ורק אלפית ממנה היא מתכת מסוג אחר. סוג זה לא מתאים להכנת תכשיטי זהב בגלל הרכות שלו, הוא משמש למטבעות אספנים, וחפצי נוי בעיקר, ולא נעשה בו שימוש לחפצים אקטיביים יותר (תכשיטים), בגלל חוסר היציבות שלו, ושריטות היכולות להצטבר עליו.

ישנן מספר רמות של סגסוגות זהב, בהן היחס בין הזהב למתכות השונות גדול/ קטן. ככל שיש יותר זהב בתערובת, כך רמת הקראט קטנה.

הצורה הפופולארית ביותר בישראל לזהב היא 14 קראט, או בשמו הנוסף זהב 585. משמעות המספר היא- שמתוך 1000 אלפיות, 585 אלפיות הן זהב טהור, והשאר הוא תרכובת של מתכות נוספות.

המתכות האחרות הניתנות לערבוב עם הזהב, נבחרות על פי מחירן, עמידותן עם זהב בתור תכשיט אקטיבי ופגיע, והצבע אותן הן יכולות לתת לתכשיט.

זהב צהוב  שילוב של זהב, כסף נחושת ומתכות נוספות יחדיו על מנת ליצור סגסוגת אחידה בצבע צהוב.   

זהב אדום  המתכת העיקרית המעורבבת עם זהב היא נחושת. ככל שכמות הנחושת בסגסוגת גדולה יותר כך צבע הזה יהיה אדום יותר, ככל שיש פחות נחושת בסגסוגת כך יהיה צבע הזה על גווני הורוד. 

זהב לבן   כדי ליצור צבע לבן, צריך להשתמש במתכת שצבעה לבן, לרוב המתכות השמישות יותר הן: פלדיום, מגנזיום, ניקל, נחושת, כסף ואבץ. בגלל מגוון המתכות שאפשר לערבב עם זהב ולקבל את הצבע הלבן, קשת צבעי הלבן היא רחבה יחסית, אך לרוב הצבע הלבן האחיד שאנו מכירים בתכשיטים כיום הוא פלדיום, הנותן גוון אחיד.

כל התכשיטים באתר, עשויים מזהב 14K, אלא אם כן צויין אחרת.