סוגי טבעות

סוגי טבעות

טבעת נישואין

לפי היהדות הקידושין מתבצע במספר דרכים, אחת מהן הוא נתינת טבעת זהב פשוטה לאישה כסמל לבניית בית המקדש בעזרת טבעות. הטבעת מסמלת את הבנייה של בני הזוג, כבנייתו החזקה של בית המקדש, את האהבה והקשר הנצחי בין השניים. בדרך כלל טבעת נישואין תהיה טבעת זהב פשוטה יחסית, עם מעט מאוד אבנים, וללא אבן גדולה. גם גברים עונדים טבעת נישואין, לרוב טבעת זהב דקה וחלקה לחלוטין. את טבעת הנישואין לגבר לא נותנים במעמד הקידושין.


טבעת אירוסין

טבעת המשמשת את הגבר במעמד הצעת הנישואין לאשתו לעתיד. על טבעת האירוסין לא מקדשים, ובדרך כלל היא מרשימה יותר מטבעת הנישואין ומשובצת באבנים יקרות, על פי טעמה של האישה.

טבעת אירוסין יכולה להגיע בשלל צורות ודגמים:

סוליטר – טבעת אירוסין קלאסית. הטבעת חלקה, עם יהלום מרכזי המחובר לטבעת בדרך כלל על ידי מספר שיניים.

סוליטר עם יהלומי צד – כמו בטבעת הסוליטר, גם במרכזה ישנו יהלום מרכזי, אך גם הטבעת עצמה משובצת ביהלומים, דבר שמוסיף לה יוקרה ודומיננטיות בצורה עדינה.

טוויסט – טבעת כביכול פתוחה, והיהלום הוא מה שמחבר בין שני קצותיה. טבעת טוויסט היא לא קלאסית כמו טבעות הסוליטר, אבל מביאה איתה חדשנות ועדכניות וניראת מרהיבה.

פאווה – טבעת העשוייה משורות יהלומים היוצרים טבעת רחבה ועבה, ומלאה באבנים. טבעת יוקרתית מאוד בגלל כמות היהלומים שיש בה.

טבעת עם אבני חן – טבעת היכולה להכיר רק אבני חן מגוונות, או שילוב של אבני חן ויהלומים. טבעות מיוחדות מאוד, ויכולות להיות טעמן של נשים רבות בגלל מגוון האופציות הניתנות לשלב בטבעות מבחינת צבעים גדלים, וגם מבחינת המחיר.

חצי נישואין – טבעת שטוחה עם שורת יהלומים ולא רק עם יהלום מרכזי. מתאימה בעיקר לנשים שלא מתחברות ליהלום אחד גדול ומרכזי, ורוצות טבעת מיוחדת שתתאים בדיוק לטעמן האישי. בטבעות חצי נישואין יש המון אופציות ושינויים שאפשר לעשות: גודל היהלומים, מספר היהלומים, עובי הטבעת ועוד.